poniedziałek, 27 czerwca 2016

Dlaczego warto sięgać po naturalne kosmetyki

Jesteś nie tylko tym, co jesz, ale także tym, czego używasz. Kilka słów o naturalnych kosmetykach - dlaczego i jakie warto wybierać.Dlaczego warto?
Wiesz, z iloma syntetycznymi substancjami stykamy się każdego dnia? Chemia jest dosłownie we wszystkim - artykuły spożywcze, środki piorące, kosmetyki etc. W niektórych przypadkach jej użycie jest uzasadnione i pomocne, jednak w pozostałych niekoniecznie. Badania naukowe tylko potwierdzają jak wiele szkodliwych substancji wchłaniamy codziennie. Jeśli chcesz wprowadzić kilka dobrych zmian w swoim otoczeniu, zacznij od kosmetyków.

Kosmetyki naturalne kontra syntetyczne
Syntetyczne składniki, które można znaleźć w konwencjonalnych produktach, pokrywają skórę nieprzepuszczalną warstwą utrudniającą oddychanie. Znaczna ich część  gromadzi się w wątrobie, nerkach i węzłach chłonnych. W dłuższej perspektywie syntetyczne kosmetyki mogą prowadzić do wielu chorób. Kosmetyków używamy codziennie - nawet kilku kilka razy dziennie. Skoro więc jesteśmy skazani na nie  24 godziny na dobę, to może warto zwrócić uwagę na jakość tego co sobie aplikujemy?

Dobry skład
W składzie kosmetyków ekologicznych można znaleźć składniki z upraw i hodowli organicznych. Do ich uprawy, produkcji, wytwarzania nie były stosowane żadne nawozy sztuczne.  Dzięki temu nie zawierają one chemii, sztucznych zapachów czy barwników. Są bezpieczne dla skóry, przyjazne dla środowiska, rzadko uczulają. Pamiętajmy, że im krótszy skład kosmetyków, tym lepiej dla nas!

Przyjazne naturze
Często opakowania naturalnych kosmetyków są wyprodukowane z butelek czy słoików z recyklingu. Kosmetyki naturalne są przyjazne również zwierzętom – najczęściej nie są na nich testowane. To ważne przy wyborze kosmetyków dla wegan!

Gdzie kupić
Na rynku mamy bardzo szeroki wybór naturalnych kosmetyków. Można je kupić w sklepach tradycyjnych oraz sklepach online.

1 komentarz:

  1. Warto używać naturalnych kosmetyków - dążymy do stosowania prostych rozwiązań - mamy w łazience filtr prysznicowy z systemem kdf - który uzdatnia tak wodę, że nie przesusza ona skóry i włosów.

    OdpowiedzUsuń