poniedziałek, 19 października 2015

Jak grać, aby zdobyć nagrodę specjalną w loterii paragonowej

W Narodowej Loterii Paragonowej do wygrania są 4 samochody osobowe Opel Insignia. To nagrody specjalne, które będą przyznawane raz na kwartał (każda o wartości aż 95 552,50 złotych). Co należy zrobić, aby wziąć udział w ich losowaniu? Na pewno niezbędny będzie paragon fiskalny pochodzący z aktualnie premiowanej branży. Ale to nie wszystko…


Loteria to inicjatywa Ministerstwa Finansów, która ma zachęcać konsumentów do odbierania paragonów fiskalnych. Zabawa wystartowała 1 października 2015 br., a pierwsi zwycięzcy zostaną w niej wyłonieni 16 listopada. Warto jednak podkreślić, że w ramach akcji premiowane będą paragony fiskalne pochodzące z 4 rodzajów działalności. Wybrana branża ma się zmieniać co 3 miesiące, a za każdym razem do zdobycia będzie samochód osobowy Opel Insignia. Terminy losowania nagród specjalnych to 18 stycznia, 18 kwietnia, 18 lipca i 17 października 2016 roku.

Branża premiowana szansą na wygranie nagrody specjalnej


Od 1 października do 31 grudnia 2015 roku branżą premiowaną jest „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Z regulaminu Narodowej Loterii Paragonowej wynika, że w kolejnych kwartałach wybór padnie na: prywatną praktykę lekarską i dentystyczną, warsztaty samochodowe i punkty wulkanizacji oraz lokale gastronomiczne. Za każdym razem, do wzięcia udziału w dodatkowym losowaniu, niezbędny będzie paragon z premiowanej branży. Niemniej, jest kilka zasad, o których warto wspomnieć.

Zgodnie z regulaminem loterii, paragon trzeba zarejestrować w miesiącu, w którym został on wystawiony. Również w przypadku branży premiowanej, obowiązującej przez pełen kwartał. Ponadto, uczestnikiem loterii może zostać osoba, która jest pełnoletnia, a paragon musi opiewać na kwotę minimum 10 złotych - wyjaśnia ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych, Marcin Ciechowicz.

Procedura zgłaszania paragonu fiskalnego z premiowanej branży nie jest skomplikowana. Wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie loteriaparagonowa.gov.pl, wprowadzając poprawnie dane znajdujące się na dowodzie sprzedaży – numer unikatowy kasy rejestrującej, NIP firmy, datę sprzedaży, kolejny numer wydruku oraz kwotę brutto.

W formularzu zgłoszeniowym trzeba koniecznie zaznaczyć, że paragon fiskalny pochodzi z premiowanej branży. Obecnie z listy rozwijanej wybrać można „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne” - dodaje Marcin Ciechowicz.

Sprawdź otrzymany dowód sprzedaży


Przez najbliższe 3 miesiące, od początku października do końca grudnia 2015 roku, warto sprawdzać, jakiego typu dowody sprzedaży wystawiają pracownicy salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Do loterii można bowiem zgłaszać jedynie paragony fiskalne. Jakiekolwiek wydruki niefiskalne, np. potwierdzenia płatności kartą, nie umożliwią wzięcia udziału w losowaniu nagrody specjalnej. Co więcej, na poprawnym paragonie fiskalnym muszą się znaleźć konkretne dane.

Dokument tego typu powinien zawierać m.in. centralnie umieszczony napis paragon fiskalny. Oprócz tego, nie może na nim zabraknąć numeru unikatowego kasy rejestrującej i logo fiskalnego, NIP-u podatnika, nazwy firmy i jej adresu, nazwy towaru lub usługi, daty sprzedaży czy też ceny. W związku z tym, dobrze jest zwracać uwagę nie tylko na to czy paragon został wydany, ale także na jego poprawność. Brak niektórych danych uniemożliwi rejestrację otrzymanego dokumentu - tłumaczy ekspert PCKF.

Pierwsza zmiana branży premiowanej nastąpi 1 stycznia 2016 roku. Nie wiadomo jeszcze, który z 3 pozostałych typów działalności zastąpi salony fryzjerskie i kosmetyczne. Informacja o kolejnej branży premiowanej pojawi się na oficjalnej stronie internetowej Narodowej Loterii Paragonowej.

[artykuł sponsorowany]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz