piątek, 9 października 2015

Jak wybrać sokowirówkę?

Chcesz cieszyć się świeżymi sokami z warzyw i owoców? Mając w kuchni dobrą sokowirówkę to prostsze niż myślisz! Dziś kilka słów jak kupić sokowirówkę - na co zwrócić uwagę i czym się kierować podczas wyboru. 
Zanim zabierzesz się za przeglądanie modeli sokowirówek dostępnych na rynku, odpowiedz sobie na zasadnicze pytania: jak często chcesz robić samodzielnie soki, dla ilu osób chcesz je robić oraz jakie owoce i warzywa zamierzasz przerabiać na soki? Dzięki temu dobierzesz sokowirówkę do swoich potrzeb - kupisz to, czego naprawdę potrzebujesz. Aha, i nie oszukuj się - nie zakładaj, że będziesz robić soki codziennie. :))

Oto parametry, na które warto zwrócić uwagę wybierając sokowirówkę.

Moc sokowirówki

Jeśli wiesz, że chcesz wyciskać soki jedynie z miękkich owoców i warzyw (np. z malin, truskawek, pomidorów), wystarczy, że kupisz sokowirówkę o mocy 200 W. Jednak jeśli nie zamierzasz się ograniczać i będziesz wykorzystywać również twarde warzywa (np. marchew, buraki), zainwestuj w mocniejszą sokowirówkę o mocy powyżej 300 W. 

Wielkość urządzenia

Jeśli jesteś singlem lub chcesz wyciskać tylko jedną szklankę soku, wybierz kompaktową sokowirówkę. Natomiast do intensywnego korzystania dla większej liczby osób, polecam sokowirówki z dużym pojemnikiem na odpady. Wiadomo, większe zbiorniki trzeba rzadziej opróżniać podczas korzystania, a to przekłada się na szybkość i wygodę robienia soku. W przypadku większych sokowirówek należy zwrócić uwagę na ich złożoność - duża liczba elementów koniecznych do rozmontowania może okazać się kłopotliwa podczas mycia. 

Regulacja prędkości i gęstości soku

Na te opcje powinni zwrócić uwagę smakosze, dla których ważna jest konsystencja soku i zwracają uwagę na wyczuwalność cząstek owoców.

Podstawa antypoślizgowa

Nóżki z nasadkami antypoślizgowymi to komfort podczas wyciskania soków, szczególnie z twardych owoców i warzyw. Chyba nie ma nic gorszego jak narzędzie pracy wymykające się z rąk.

Długość kabla

Zanim kupisz sokowirówkę, zaplanuj dla niej stałe miejsce w kuchni. Dzięki temu nie zaskoczy Cię za krótki kabel.


Na co dzień korzystam z małej i podręcznej sokowirówki, która ma już stałe miejsce na kuchennym blacie. Dzięki temu nie muszę przekładać jej z miejsca na miejsce i przypomina mi, żeby jej częściej używać. 

Polecane sokowirówki do 400 zł:

Moc: 700 W
Liczba poziomów obrotów: 2
Pojemność pojemnika na miąższ: 2,2 litra

Moc: 550 W
Liczba poziomów obrotów: 2
Pojemność pojemnika na miąższ: 2 litry

Moc: 800 W
Liczba poziomów obrotów: 2
Wyjmowany zbiornik na miąższ: tak

Moc: 700 W
Liczba poziomów obrotów: 2
Wyjmowany zbiornik na miąższ: tak


Ariete Centrika Metal 173

Moc: 700 W
Liczba poziomów obrotów: 2
Wyjmowany zbiornik na miąższ: tak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz